خدمات سئو SEO چیست؟

تمام اقدامات و فعالیت هایی که داخل یک سایت و خارج از وب سایت انجام می دهیم تا جایگاه سایت را در کلمات کلیدی مشخص بهبود بدهیم و به صفحه اول گوگل برسانیم را خدمات سئو می گوییم.

به شخص یا اشخاصی که این گونه فعالیت ها را انجام می دهند در اصطلاح، سئوکار می گویند. خدمات SEO به دو بخش خدمات سئو سفید و خدمات سئو سیاه تقسیم می شود.

خدمات سئو سفید به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که در راستای قوانین و استانداردهای گوگل و سایر موتورهای جستجو انجام می دهیم و خدمات سئو سیاه به مجموعه اقداماتی گفته می شود که با هدف فریب دادن گوگل و عدم پیروی از قوانین و الگوریتم های موتورهای جستجو انجام می شود. خدمات سئو سفید ماندگار هستند اما خدمات سئو سیاه ماندگار نیست و با پنالتی شدن سایت از طرف گوگل همراه است.

خدمات سئو سایت حرفه ای چه فعالیت هایی را در بر می گیرد؟

پیش از اقدام به سفارش سئو، بهتر است بدانید که فعالیت های مربوط به بهینه سازی سایت، در دو بخش کلی سئو داخلی (On-Page) و سئو خارجی (Off-Page) انجام می‌شود؛

لذا می‌توانید تنها برای سفارش چند آیتم به سراغ متخصصان سئو و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات seo بروید. فهرست زیر، برخی از مهم ترین فعالیت‌هایی که برای سئو سایت می‌بایست انجام گیرد را نشان می‌دهد:

 • تحقیق کلمات کلیدی و بهینه سازی محتوا بر اساس آن؛
 • سئو URL صفحه؛
 • استفاده صحیح از کلمات کلیدی در تگ های هدینگ؛
 • بهبود تجربه کاربری (UX) و رابط کاربری (UI)؛
 • سئو تصاویر و استفاده از تگ alt مناسب برای تصاویر؛
 • به کار بردن عکس، ویدیو، اینفوگرافی در صفحات فرود؛
 • بررسی وضعیت هاست از نظر سرعت، میزان در دسترس پذیری و نکاتی که گوگل به آن اهمیت می دهد
 • بررسی سرعت لود شدن صفحات مختلف سایت
 • سنجش آپتایم بودن (در دسترس بودن) سایت برای کاربران
 • کنترل لینک های داخلی و خارجی و حذف لینک های شکسته
 • کسب اطمینان از ساختار صحیح URL در سئو سایت؛
 • کنترل کردن جریمه های احتمالی از سمت گوگل
 • اضافه کردن نقشه سایت (Sitemap) صحیح به وبمستر؛
 • اضافه کردن ریچ اسنیپت (Rich Snippets) به صفحات فرود مهم؛
 • افزایش نرخ تبدیل سایت (CRO)؛
 • اصلاح کدهای HTML و CSS وب سایت؛
 • تحلیل و رصد رقبا؛
 • طراحی حرفه ای سایت در کنار بهینه سازی سایت حرفه ای؛
 • تولید محتوا به صورت منظم و بر اساس سئو حرفه ای؛
 • تشخیص و رفع خطاهای سایت در وبمستر (Crawl Errors)؛
 • رسپانسیو بودن سایت؛
 • ایمن کردن سایت با استفاده از HTTPS؛
 • خدمات seo خارجی مانند انتشار پست مهمان در سایت های مرتبط؛
 • لینک سازی داخلی و خارجی موثر؛
  و…

خدمات SEO سایت حرفه ای شامل چه مراحلی است؟

خدمات سئو حرفه ای و هدفمند دارای مراحل مختلفی است که برخی از آن ها عبارتند از:

تحقیق کلمات کلیدی

انتخاب کلمات کلیدی هدفمند می تواند تاثیر مستقیمی در رسیدن به اهداف کسب و کار شما داشته باشد، تیم سئو راهکانسئو با تجربه بسیار بالایی که در زمینه سئو و بهینه سازی سایت دارند، بهترین کلمات هدف را بر اساس رفتار و نیازهای مخاطب شما بدست آورده و در طول انجام سفارش پروژه سئو آنها را توسعه و بهبود می دهند.

تحلیل و طراحی ساختار سایت و استراتژی

بدست آوردن رتبه های مناسب در نتایج گوگل، نبردی است که شما با رقبای خود دارید و برای پیروزی در این نبرد باید استراتژی مناسب داشته باشید.

طراحی استراتژی سئو اهمیت بسیار بالایی دارد که بر اساس منابع سازمان شما و منابع رقبا انجام می شود.

بهینه سازی ساختار سئو داخلی (از نظر فنی و محتوایی)

در سئو داخلی به استاندارد سازی صفحه های سایت برای موتورهای جستجو می‌پردازند و ضمن شناسایی مشکلات فنی نسبت به رفع آن اقدام می‌کنند. در سئو داخلی یا On Page تمرکز روی بهینه سازی محتوا و کدهای HTML وب سایت است.

طراحی صفحات باید به صورتی انجام شود که ضمن افزایش سرعت لود صفحه تمامی امکانات مورد نیاز مخاطب به ساده ترین شکل ممکن در اختیار او قرار گیرد. موارد مهم در سئو داخلی عبارتند از لینک های داخلی، ساختار آدرس صفحات، انتخاب نام و صفت مناسب برای تصویر (Alt Tags)، تگ های هدینگ، کلمات کلیدی، سرعت سایت و … .

طراحی استراتژی های سئو خارجی (حضور در سایت های دیگر، شبکه های اجتماعی و دریافت لینک های طبیعی و معتبر)

سئو خارجی به مجموعه عوامل و فاکتورهایی که مربوط به خارج از محیط سایت است گفته می شود که به ارتقای جایگاه سایت در نتایج جستجو کمک می کند. سئو خارجی از دید موتورهای جستجو اهمیت بسیار بالایی دارد.

در واقع میزان محبوبیت و نفوذ یک سایت در سطح وب با سئو خارجی مشخص می شود. اگر سئو خارجی به صورت طبیعی انجام شود نتیجه بسیار خوبی خواهد داشت.

با وجود تغییرات مداوم الگوریتم های گوگل سئو خارجی همواره اهمیت خود را حفظ کرده و اغلب کارشناسان بر این باورند که پیاده سازی صحیح این شیوه سئو می‌تواند در ارتقای رتبه سایت تاثیر شگرفی داشته باشد.

خدمات سئو راهکانسئو مناسب چه سایت هایی است؟

خدمات سئو و بهینه سازی راهکانسئو به همه کسب و کارها و وب سایت ها از ایجاد و طراحی سئو محور سایت گرفته تا بهینه سازی سایت، عرضه می‌شود. البته متخصصان راهکانسئو پکیج های حرفه ای برای برخی حوزه‌ها ارائه می‌دهند:

1- خدمات سئو برای سایت های گردشگری

ساختار اصولی سایت، برای شرکت های گردشگری اهمیت ویژه ای دارد؛ زیرا هدف این سایت‌ها، متقاعد کردن مشتری به خرید و استفاده از خدمات گردشگری است. بنابراین چگونگی هدایت کاربر، تولید محتوا، لینک بیلدینگ و… برای آژانس‌های گردشگری و خطوط هوایی اهمیت مضاعفی دارد. گردشگری از حوزه های پررقابت است و موفقیت در آن به سئو سایت حرفه ای نیاز دارد. راهکان سئو تجارب متعددی در این زمینه دارد.

۲- خدمات سئو برای سایت های شرکتی

امروزه تمامی شرکت ها وب سایت دارند، به این دلیل ساده که داشتن سایت و محتوای دیجیتال، به آن‌ها اعتبار می‌بخشد. سئو سایت حرفه ای موجب جذب مشتری شده و اطلاعات لازم را در اختیار او قرار می‌دهد. بدین ترتیب دیده شدن در فضای وب برای شرکت ها امری حیاتی است. متخصصان راهکانسئو با تدوین استراتژی های بازاریابی، این فرایند را بهبود می‌بخشند.

۳- خدمات سئو برای سایت های فروشگاهی

بقای فروشگاه های اینترنتی به دیده شدن در فضای مجازی بستگی دارد. سئو مطمئن‌ترین و ارزان ترین راهکار برای بازاریابی فروشگاه های اینترنتی است. داشتن برنامه مدون برای سئو و بهینه سازی سایت، تولیدمحتوا، تحقیق کلمات کلیدی، اصلاح ساختار سایت و… از ضروری ترین اقدامات است که می‌بایست به صورت مستمر اجرا شود.راهکانسئو تجربیات موفق متعددی در زمینه سایت های فروشگاهی دارد.

4- خدمات سئو برای سایت های خبری

همگرا شدن وسایل ارتباطی و استقبال از سایت های خبری، موجب شده است تا بسیاری از روزنامه‌ها به ایجاد سایت های خبری رو بیاورند.

پشتیبانی، امنیت، سرعت و ساختار سایت های خبری بسیار اهمیت دارد. همچنین اگر مطالب تولیدی شما باکیفیت باشد اما اصول سئو در ان رعایت نشده باشد، نمی‌توانید مخاطبان زیادی را به خود جلب کنید. همکاران راهکانسئو ضمن آموزش کارکنان تحریریه، چگونگی تولید محتوای سئو شده را نیز به شما آموزش می‌دهند.

چرا راهکانسئو را برای خدمات SEO انتخاب کنیم؟

راهکانسئو یکی از قدیمی ترین شرکت‌های سئو در شیراز و اولین ارائه‌کننده خدمات سئو در قالب پکیج های مختلف است. هدایت مشتریان بالقوه به سایت های اینترنتی از زمینه‌هایی است که راهکانسئو در آن سابقه زیادی دارد.

همچنین با تبدیل مخاطب به مشتری از طریق بهینه سازی نرخ تبدیل و بهبود تجربه کاربری، موجب وفاداری مشتریان و رضایت خاطر صاحبان کسب و کارها می‌شود.

قراردادهای خدمات بهینه سازی سایت راهکانسئو به چه صورت است؟

راهکانسئو  معمولا قراردادهای خود را به صورت سالیانه تنظیم می‌کند و بر روی مجموعه ای از کلمات کلیدی، کار می‌کند. متخصصان راهکانسئو هر ماه بر روی کلمات جدیدی سرمایه‌گذاری می‌کنند و راهکارهای مفید و عملی در جهت دستیابی به اهداف صاحبان سایت، به آن‌ها ارائه می‌کنند. اگر به دنبال شرکتی هستید که دغدغه های شما را در زمینه بازاریابی اینترنتی و سئو برطرف کند، راهکانسئو را انتخاب کنید و به جمع مشتریان خوشحال راهکانسئو بپیوندید.